Computer Computer Computer Computer Computer Computer Computer Computer


Manager Importu

Program komputerowy Manager Importu przeznaczony jest dla pracowników Działu Importu, Eksportu i Handlu Zagranicznego, którzy potrzebują sprawdzonego, a zarazem profesjonalnego narzędzia. Wspomaga ono nadzór nad procesem importu od zamówienia u dostawcy, organizacji załadunku i transportu, odpraw celnych, obsługi portowej, aż do transportu do odbiorcy.

czytaj więcej

Manager Projektów

Planowanie to podstawa wszelakich działań. Logiczne i trafne wyznaczenie zadań poszczególnym pracownikom, a także odpowiednia koordynacja są prostą drogą do osiągania lepszych efektów. Jak połączyć te kilka zagadnień? Odpowiedzią na to pytanie z pewnością jest program Project Manager. Skupia on w sobie niezbędne elementy udanego planowania, zarządzania pracą ludzi, rozliczania ich oraz kontrolowania budżetu.

czytaj więcej

eSerwisant

eSerwisant to program do obsługi przedsiębiorstw, który został stworzony z myślą o firmach instalatorskich oraz prowadzących serwis urządzeń różnego rodzaju. Współczesny sprzęt wymaga okresowych przeglądów oferowanych przez specjalistyczne warsztaty. Nie tylko sprzedaż i instalacja urządzenia, ale cały okres jego funkcjonowania wymaga nadzoru technicznego.

czytaj więcej


Program komputerowy Manager Importu przeznaczony jest dla pracowników Działu Importu, Eksportu i Handlu Zagranicznego, którzy potrzebują sprawdzonego, a zarazem profesjonalnego narzędzia. Wspomaga ono nadzór nad procesem importu od zamówienia u dostawcy, organizacji załadunku i transportu, odpraw celnych, obsługi portowej, aż do transportu do odbiorcy.

Najważniejsze cechy programu:

 • ewidencja i śledzenie stanu realizacji zleceń importowych,
 • ewidencja kooperantów zleceń importowych: dostawców, firm transportowych i spedycyjnych, agencji celnych,
 • ewidencja asortymentu: importowanych towarów, produktów z podziałem na kategorie oraz dostawców,
 • szczegółowy opis asortymentu, możliwość dołączania zdjęć, dokumentów i innych załączników w formie elektronicznej,
 • szczegółowy opis zlecenia importowego, możliwość dołączania zdjęć, dokumentów oraz innych załączników w formie elektronicznej,
 • kontrola historii zmian opisu asortymentu, a także cen zakupu u dostawcy,
 • prowadzenie rozliczeń i kontrola płatności związanych z zamówieniami,
 • prowadzenie planu dostaw,
 • wewnętrzny system przypominający użytkownikowi o działaniach związanych z realizacją zleceń,
 • moduł planowania zamówień na podstawie sprzedaży, stanów magazynowych, zamówień w trakcie realizacji,
 • przepływy finansowe związane z realizacją i planowaniem zamówień,
 • prowadzenie specyfikacji dostaw w czasie rzeczywistym,
 • współpraca z programami magazynowymi i sprzedażowymi na poziomie wymiany danych,
 • możliwość jednoczesnej pracy wielu operatorów w sieci lokalnej wraz z nadaniem każdemu z nich oddzielnych uprawnień do wykonywania poszczególnych operacji w programie,
 • raportowanie na wielu płaszczyznach danych programu.

Najważniejsze funkcje programu:


Kartoteka kontrahentów i kooperantów zleceń importowych
Manager Importu - Kartoteka kontrahentów i kooperantów zleceń importowych
Baza danych firm, biorących udział w procesie importu z podziałem na dostawców, przewoźników, a także agencje celne. Wykorzystywana jest do przechowywania danych kontaktowych oraz innych informacji związanych z procesem importu.

Kartoteka asortymentu
Manager Importu - Kartoteka asortymentu
Baza danych importowanego asortymentu pogrupowana w kategorie i podkatagorie umożliwia przechowywanie informacji na temat importowanego asortymentu. Każda pozycja zawiera informacje identyfikujące produkt od strony importera, jak również dostawcy. Ponadto umożliwia podanie min. nazw w języku obcym, kodów dostawców oraz odbiorców, sposobów pakowania, informacji o detalach, znaczeniach, a także ceny. Dodatkowo do każdej pozycji można dołączyć dowolną ilość dokumentów elektronicznych w formie załączników.

Kartoteka zamówień
Manager Importu - Kartoteka zamówień
Kartoteka daje dostęp do wszystkich zamówień importowych w systemie. Na poziomie kartoteki można przeprowadzić wstępną selekcje zamówień według np. terminu realizacji, asortymentu, osoby odpowiedzialnej za zlecenie czy też dostawcy. Możliwe jest również eksportowanie tych danych do plików Excela.

Plan dostaw
Manager Importu - Plan dostaw
Plan dostaw to moduł pomocny głównie logistykom zajmującym organizacją transportu, rozładunku i sprawami celnymi. Informuje o zbliżających się terminach związanych z realizacją zlecenia.

Zamówienie
Manager Importu - Zamówienie
Zamówienie jest podstawowym elementem systemu, w którym można opisać wszystkie informacje dotyczące dostawców, portów załadunku, importowanego asortymentu, ilości kontenerów, terminów, potrzebnych dokumentów, agencji celnych, portów rozładunku itd.

Asortyment zamówienia
Manager Importu - Asortyment zamówienia
Do każdego zamówienia można przypisać asortyment będący przedmiotem zamówienia. Na jego podstawie system automatycznie wylicza podsumowania ilościowe i wartościowe zamówienia: ilość, objętość, wagę, a także wartość zamówienia.

Pozycja asortymentowa zamówienia
Manager Importu - Pozycja asortymentowa zamówienia
Każda pozycja asortymentu na zamówieniu może być indywidualnie opisana od strony merytorycznej i wyceniona. Możliwe jest również określenie sposobu pakowania oraz przypisanie taryfy celnej. Do każdej pozycji można dołączyć zdjęcia w postaci elektronicznej. Dodatkowo istnieje możliwość podglądu cen zakupu danej pozycji asortymentu we wcześniejszych zamówieniach od dostawcy.

Kategorie asortymentu zamówienia
Manager Importu - Kategorie asortymentu zamówienia
Na każdym zamówieniu w sposób automatyczny generuje sie zestawienie zamawianego asortymentu według kategorii asortymentowych.

Historia zmian zamówienia
Manager Importu - Historia zmian zamówienia
Systemy posiada unikalny mechanizm rejestracji zmian które zostały wprowadzone do zamówienia oraz daje możliwość podglądu jego archiwalnych wersji.

Dokumenty związane z zamówieniem
Manager Importu - Dokumenty związane z zamówieniem
Systemy umożliwia przypisanie do zamówienia dowolnej liczby dokumentów elektronicznych w formie załączników.

Planowanie zamówień
Manager Importu - Planowanie zamówień
Mechanizm planowania zamówień to narzędzie pomocne analitykom w tworzeniu planów zakupowych. Na podstawie aktualnych zamówień, sprzedaży i stanów magazynowych w poszczególnych miesiącach oraz latach, system pomaga planować przyszłe zamówienia na poszczególne kategorie towarowe.

Przepływy finansowe i plan kwotowy
Manager Importu - Przepływy finansowe i plan kwotowy
Program posiada system raportowania pozwalający śledzić realizację i planować przepływy finansowe związane z zamówieniami importowymi.

Raportowanie sprzedaży i zysków
Manager Importu - Raportowanie sprzedaży i zysków
Na podstawie informacji o zamówieniach i informacji pobranych z systemów sprzedaży, generowane są raporty pokazujące zyskowność na poszczególnych grupach asortymentowych.

Specyfikacja dostaw w czasie
Manager Importu - Specyfikacja dostaw w czasie
Szczególnie ważne dla działów sprzedaży są informacje o spodziewanych dostawach towaru. Raport specyfikacji dostaw w czasie pokazuje w których tygodnia roku będą realizowane zamówienia asortymentu z wybranej kategorii asortymentowej.


Indywidualna rozbudowa i integracja systemu
Na życzenie istnieje możliwość rozbudowy systemu o nowe funkcje zgodnie z życzeniem klienta oraz zintegrowaniem oprogramowania z innymi systemami informatycznymi.


Jeśli będą Państwo zainteresowani powyższym systemem proszę o kontakt z naszą firmą.

Copyright © Digital Art Division, 1998-2023
Nota prawna
Telefon:          602 35 70 94 Telefon/Fax:   (22) 713 86 38